Tekmovanje v Prstometu
Srednja vas pri Šenčurju, november 2022
V nedeljo 20. novembra je v športni dvorani osnovne šole Šenčur potekalo osmo odprto tekmovanje ekip v prstometu za pokal Memoriala Borisa Brezarja, ki je skupaj s prvo tekmo septembra v Logatcu štel tudi za enajsti pokal Slovenije. Tekmovanje je organiziralo domače športno društvo Pajek iz Srednje vasi pri Šenčurju ob sodelovanju s Prstometno Organizacijo Slovenije. Zbralo se je 43 ekip, kar pomeni, da se je med sabo pomerilo 129 tekmovalcev.
Odlične tekme, napeti dvoboji med profesionalci prstometa in po besedah tekmovalcev in obiskovalcev odlična organizacija tekmovanja so bili del nedeljskega največjega prstometnega praznika v Šenčurju. Eksperti v prstometu so se po daljšem premoru, ki ga je zaznamovala pandemija, z veseljem pomerili med seboj. Osmi Memorial Borisa Brezarja je otvoril župan občine Šenčur Ciril Kozjek, prisotne pa je pozdravil tudi predsednik Prstometne Organizacije Slovenije Igor Dornik. Prireditev je povezoval improvizator, stand-up komik in mladinski pisatelj Rok Bohinc.
Odprtega ekipnega tekmovanja sedmega spominskega turnirja Borisu Brezarju, se je udeležilo 43 ekip. Vsaka ekipa šteje tri tekmovalce, ki jo lahko sestavljajo tudi neregistrirane igralke in igralci prstometa. Tako se je 129 tekmovalcev iz cele Slovenije najprej pomerilo v kvalifikacijah in v predtekmovanju. Tako smo dobili 16 ekip, ki so se uvrstile v finalni del turnirja. Zmagovalno ekipo memoriala smo dobili po sistemu izločanja. Spremljali smo lahko izredno napete, atraktivne in kvalitetne boje, ki mejijo na perfekcijo. Le z rednimi in trdimi treningi, ter seveda z nekoliko športne sreče, se je mogoče zavihteti na zmagovalni podest Memoriala Borisa Brezarja in skupaj z uvrstitvijo v Logatcu morda tudi na vrh pokala Slovenije v Prstometu.